Americké ledničky

Do chladniček typu side-by-side (americké) uskladníte vše potřebné i po velkém nákupu, proto jsou ideálním řešením do početných domácností s prostornou kuchyní. Hlavní výhoda americké lednice spočívá v přehledném a objemném vnitřním prostoru a ve funkční vybavenosti. Dvoudveřová chladnička také zaujme stylovým vzhledem a poskytne snadný přístup ke všem potravinám.
Americké ledničky s dvoukřídlými dveřmi ocení každá větší domácnost s prostornou kuchyní. Hlavní předností je přehledně oddělená chladicí a mrazicí část. Oblíbenými funkcemi amerických lednic jsou dávkovač studené vody a výrobník ledu.
Obecně se doporučuje pro jednoho člena domácnosti alespoň 70 litrů chladicího prostoru a 30 litrů mrazáku. Potřebná velikost chladničky se však odvíjí od životního stylu rodiny a důležité je také uspořádání vnitřního prostoru – množství poliček či typ použitých zásuvek.
Americkou chladničku si zpravidla vybírají 3 a více členné domácnosti.
Využití je však velmi individuální. Pokud děláte velké nákupy na celý týden, sáhněte po větším objemu. Zároveň platí, že i málo početná rodina může potřebovat větší lednici na uskladnění potravin.